Blog

leasing zwrotny2 Leasing zwrotny – co warto o nim wiedzieć

Leasing jako umowa cywilno-prawna funkcjonuje w Polsce od 20 lat. Jego bardziej zaawansowane formy dopiero torują sobie drogę na rynku. Jedną  z nich jest leasing zwrotny. Co trzeba o nim wiedzieć i czy warto z niego korzystać?

leasing zwrotny 2 Inne formy leasingu zwrotnego – leasing operacyjny i konsumencki

Leasing zwrotny może być stosowany w połączeniu ze wszystkimi formami leasingu, a więc również leasingiem operacyjnym i konsumenckim. Część korzystających i ekspertów jest nawet zdania, że leasing operacyjny zwrotny z możliwością wykupu przedmiotu leasingu jest korzystniejszy niż leasing zwrotny finansowy.

leasingu zwrotnego Rozliczenie VAT z leasingu zwrotnego

Podatek VAT jest na tyle istotnym elementem wartości transakcji, że warto jeszcze przed zawarciem jej dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi rozliczenia jej. Tak też jest  w przypadku leasingu zwrotnego. 


leasingu zwrotnego 2 Rozliczenie podatku dochodowego z leasingu zwrotnego

W zakresie rozliczania podatku dochodowego leasing zwrotny charakteryzuje się wyjątkowo skomplikowaną konstrukcją prawną. Istotne jest zwłaszcza to, że przedmiot umowy może mieć inną wartość rzeczywistą potwierdzoną przez rzeczoznawcę niż wynosi jego wartość bilansowa.

wady przedmiotu leasingu Wady przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu, jak każda inna rzecz może mieć wady fizyczne. Warto wiedzieć kto odpowiada za wady przedmiotu leasingu oraz jakie są możliwości w przypadku ich wykrycia.

amortyzacja Amortyzacja, a leasing samochodu?

Twoja firma potrzebuje samochodu. Leasing wydaje się najkorzystniejsza formą finansowania. Czy jednak na pewno? W końcu raty leasingowe to wciąż znaczny wydatek, ale czy również koszt uzyskania przychodu dla przedsiębiorstwa?


leasing operacyjny Leasing operacyjny, a finansowy – najważniejsze różnice

Przeważnie spotykasz się z 2 podstawowymi rodzajami leasingu. Mimo, że leasing operacyjny i finansowy dotyczą podobnej sytuacji faktycznej są inaczej rozliczane pod względem podatkowym. Dają tez różne uprawnienia stronom umowy. 

samochody poleasingowe Samochody poleasingowe, a ich zakup – kwestie prawne

Samochody poleasingowe są często dostępne w całkiem atrakcyjnych cenach. Nie wszystkie oferty budzą jednak zaufanie nabywców. Ci zastanawiają się czy z zakupem pojazdu będą związane skomplikowane formalności lub kwestie podatkowo-prawne.

umowy leasingowej Jak rozliczyć podatki przy wcześniejszym zakończeniu umowy leasingowej?

Bierzesz w leasing samochód, który zwraca się szybciej niż by się wydawało. Doskonale! Masz środki by wykupić wcześniej auto i zakończyć umowę leasingową. Tylko co na to Urząd Skarbowy?


leasing a zdolnoc kredytowa Jak leasing wpływa na zdolność kredytową firmy

Leasing jest bardzo korzystnym sposobem rozwijania działalności firmy. Jednak, czy korzystając z takiej formy finansowania, nie traci ona w oczach banku jako pewny klient, zdolny do terminowego spłacania swoich zobowiązań? Otóż nie.