Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

13
sty

Jakie korzyści płyną z leasingu operacyjnego dla przedsiębiorstw?

Leasing operacyjny to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu sprzętu i maszyn przez przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do leasingu finansowego, w leasingu operacyjnym leasingodawca przekazuje przedsiębiorcy prawo do korzystania z wynajmowanego sprzętu przez okres trwania umowy, a nie tylko prawo do jego użytkowania.

Czytaj więcej
04
paź

Leasing zwrotny – co warto o nim wiedzieć

Leasing jako umowa cywilno-prawna funkcjonuje w Polsce od 20 lat. Jego bardziej zaawansowane formy dopiero torują sobie drogę na rynku. Jedną z nich jest leasing zwrotny. Co trzeba o nim wiedzieć i czy warto z niego korzystać?

Czytaj więcej
04
paź

Inne formy leasingu zwrotnego – leasing operacyjny i konsumencki

Leasing zwrotny może być stosowany w połączeniu ze wszystkimi formami leasingu, a więc również leasingiem operacyjnym i konsumenckim. Część korzystających i ekspertów jest nawet zdania, że leasing operacyjny zwrotny z możliwością wykupu przedmiotu leasingu jest korzystniejszy niż leasing zwrotny finansowy.

Czytaj więcej
04
paź

Rozliczenie VAT z leasingu zwrotnego

Podatek VAT jest na tyle istotnym elementem wartości transakcji, że warto jeszcze przed zawarciem jej dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi rozliczenia jej. Tak też jest w przypadku leasingu zwrotnego. 

Czytaj więcej
04
paź

Rozliczenie podatku dochodowego z leasingu zwrotnego

W zakresie rozliczania podatku dochodowego leasing zwrotny charakteryzuje się wyjątkowo skomplikowaną konstrukcją prawną. Istotne jest zwłaszcza to, że przedmiot umowy może mieć inną wartość rzeczywistą potwierdzoną przez rzeczoznawcę niż wynosi jego wartość bilansowa.

Czytaj więcej
04
paź

Wady przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu, jak każda inna rzecz może mieć wady fizyczne. Warto wiedzieć kto odpowiada za wady przedmiotu leasingu oraz jakie są możliwości w przypadku ich wykrycia.

Czytaj więcej